piatok , jún 15 2018
Domov / NEWS Automatizácie / Roboty v stavebníctve a 3D tlač je budúcnosť! hovorí Wolf D Prix.

Roboty v stavebníctve a 3D tlač je budúcnosť! hovorí Wolf D Prix.

Wolf D Prix
Wolf D Prix

Wolf D Prix, spoluzakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti COOP HIMMELB(L)AU hovorí:

Kombinácia priemyselnej robotiky v stavebníctve spolu s modernou technológiou 3D tlače nám ponúka úžasné možnosti v architektúre.

Rakúsky architekt je priekopníkom vo využívaní moderných technológií a robotov v stavebnom priemysle. Dôkazom môže byť aj návrh jedného z jeho posledných projektov – Múzea súčasného umenia MOCAP v Shenzen. Tím robotov bude montovať nepravidelné zakrivené dielce z nerezovej ocele, zvárať a leštiť povrch plášťa budovy. „Uvedené stavebné úkony vyžadujú približne 160 pracovných miest, „povedal Prix. „Teraz potrebujeme osem pracovníkov na jednu stranu a zaberie to 12 týždňov“. Využitím robotov dokážeme stavbu zrealizovať v kratšom čase a ekonomicky výhodnejšie.

Technológie dávajú architektom voľnosť!

Kombinovaním robota a 3D tlače bude oveľa jednoduchšie vytvoriť budovy s komplexnými tvarmi, povedal Prix.

Poznámka: COOP Himmelb(l)au je rakúska skupina založená roku 1961, ktorá sa zaoberá architektúrou, urbanizmom a dizajnom v štýle dekonštruktivizmu. Na nasledovných obrázkoch si môžete prezrieť ich unikátne diela:

Zdroj:

  • www.coop-himmelblau.at
  • www.dezeen.com

Pozri taktiež:

u-mation – sada nástrojů pro automatizaci | Weidmüller

More Performance. Simplified. u-mation je sada nástrojů pro automatizaci, kterou lze jednoduše rozšířit a konfigurovat …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

X