štvrtok , november 15 2018
Domov / NEWS Automatizácie / Robot v kuchyni. Volá sa FLIPPY a pripraví ti hamburger

Robot v kuchyni. Volá sa FLIPPY a pripraví ti hamburger

Spoločnosť Miso Robotics sa už niekoľko mesiacov prezentuje svojou novinkou „robotickým kuchynským asistentom“. Určitú dobu šlo o prezentácie vo svojich laboratórnych podmienkach. Dnes sa však môžu pýšiť svojím robotickým kuchárom pracujúcim v reálnych podmienkach. Dostal totižto pracovné miesto v reštaurácií Caliburger, kde jeho úlohou je príprava hamburgerov. Práve táto spoločnosť už objednala nových robotov s plánmi ich implementácie v približne 50 reštauráciach.

Flippy, ako ho spoločnosť Miso Robotics nazvala, je v podstate priemyselné robotické rameno vybavené efektorom prispôsobeným na pečenie hamburgerov. Ku svojej činnosti využíva teplotné snímače a kamerový systém, pomocou ktorého rozpoznáva jednotlivé druhy. Flippy však nestagnuje. Misso Robotics neustále vyvíja nové a nové aplikácie a dodáva robotovi nové schopnosti ako je zdobenie, pretláčanie cesnaku a mnoho iného.

 

autor: www.misorobotics.com

Pozri taktiež:

Vlajková loď medzi uchopovačmi je teraz k dispozícii aj v prachotesnej verzii a s certifikáciou ATEX | PGN-plus-P

Spoločnosť SCHUNK rozširuje rodinu svojich legendárnych univerzálnych uchopovačov PGN-plus-P. Všetky veľkosti PGN-plus-P sú teraz k …

Jeden komentár

  1. Paradicka, taketo hracky sa mi pacia 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

X